לוגו מפגש בתוך עיגול

כנס "לגדול במציאות ביטחונית מורכבת"

כנס "לגדול במציאות ביטחונית מורכבת"

בי"ט טבת (23.12) התקיים במפגש כנס בשיתוף מרכז חוסן ועמותת מפגש ובהוקרה לקרן שילה לילדי ישראל בעקבות "הסיפור שלא סופר". הערב היה מוקדש לנושא חשוב ביותר ולא מספיק מדובר בהקשר של החיים ביו"ש לאורך שנים רבות של מציאות ביטחונית מורכבת.

דוד רובין, מנכ"ל ומייסד קרן שילה לילדי ישראל

הציבור הגיע מכל האזור, חלק הצטרף גם דרך הזום. הערב נפתח עם דבריו של דוד רובין, מנכ"ל ומייסד קרן שילה לילדי ישראל. הוא סיפר את סיפורו האישי, על הפיגוע שעבר עם הבן שלו לפני עשרים שנה ועל הקרן שהוא ייסד בעקבות האירוע הטראומטי הזה: קרן שילה לילדי ישראל.

שילת יוגב, מנהלת מפגש וחנה יעקבסון, מנהלת מרכז חוסן גוונים

חנה יעקבסון, מנהלת מרכז חוסן גוונים ושילת יוגב, מנהלת מפגש, דיברו על החשיבות של הערב הזה, על "הסיפור שלא סופר" או במילים אחרות על חוסר המודעות של הציבור הכללי לגבי מצבי הלחץ והטראומה שתושבי יו"ש חיים בהם.

מיקי מילר

בהמשך הערב מיקי מילר מנהלת אגף הרווחה במודיעין עילית, מרצה במסלול מנהלות מעונות יום מכללת אפרתה ומומחית לטיפול בטראומה דיברה על הגיל הרך. האם ואיך אפשר לשתף את הילדים במצבים של לחץ, איך להגיב כשהילד חווה חוויה טראומטית? מיקי מילר נתנה מידע וכלים להתמודדות מול האתגרים הלא פשוטים האלה.

גם הזוגיות יכולה להיפגע ממציאות בטחונית טראומטית. אלישע אזר מטפל זוגי ומשפחתי, מנהל המרכז לטיפול זוגי במפגש ומנהל מרכז רותם לטיפול זוגי שיתף את הקהל על כלי התמודדות לזוג שנמצא במצבי חרדה וחוסר ביטחון.

"מה שהראש שוכח הגוף זוכר" : איתי חמו, מנהל מערך טיפולי של מרכז חוסן גוונים הסביר על הקשר בין הטראומה לתגובות גופניות אפילו כשחלף הרבה זמן מהאירוע.

אביחי הולנדר

הערב הסתיים עם הרצאה מרגשת של אביחי הולנדר, מלווה נכי צה"ל בימים ויוצר בחסד בלילות בסיפורו מעורר ההשראה באופן חשוף וכנה דרך יצירותיו המקוריות והנוגעות. אביחי שירת ביחידת אגוז ולחם בצוק איתן. הוא איבד שם כמה מחבריו וגם "קצת את עצמו". ההרצאה "למה אבא לא נרגע" משלבת מוזיקה עם המסר שהקושי בחיים משפר אותנו.