לוגו מפגש בתוך עיגול

מיומנויות חברתיות בחופש הגדול

חגית-שני
חגית שני, קלינאית תקשורת. מעבירה, בין השאר, קבוצות לפיתוח מיומנויות חברתיות.

מיומנויות חברתיות בחופש הגדול

"הילד שלי נשאר כל היום בבית ומעדיף לקרוא, זה נורמלי?", "הבת שלי לא יוזמת מפגשי חברות, איך אני יכולה לעזור לה?" "הבן שלי מתחבר לחבר אחד בלבד, זה בסדר?"

כולנו מכירים את אותם הילדים השקטים ,המופנמים, שלעיתים קרובות מעדיפים להישאר במרחב המשפחתי המוכר והבטוח עבורם ומסיבה כזו או אחרת אינם מצטרפים למעגלים חברתיים שונים.

איך אנו כהורים יכולים לעזור להם?

• עקרון חשוב שיש לזכור אותו: אם בתכם חוזרת הביתה מהמסגרת ומעדיפה לשחק לבד בבית או לקרוא ולא להיפגש עם חברות-תנו לה! לפעמים הילדה משקיעה הרבה אנרגיות בקשרים חברתיים במסגרת וזקוקה לקצת זמן שקט לעצמה. אם הדבר חוזר על עצמו הרבה, שבו לשוחח עמה ולהבין אם יש משהו מעבר לכך, וכדאי לברר איך היא במסגרת החינוכית.

• שבו עם ילדכם, חשבו על חבר או שניים שאפשר להזמין לפעילות שילדכם אוהב, נסו לחשוב מי יאהב גם את הפעילות ויש סיכוי שיסכים לכך. אפשר בהחלט לערוך סימולציה קצרה לפני שמזמינים פנים מול פנים או בטלפון.

• תרגלו עם ילדתכם כיצד מצטרפים לקבוצה קיימת: עומדים בצד, מקשיבים מספר רגעים להבין על מה מדברים והאם הנושא מעניין אותי ואוכל להצטרף לשיחה. לאחר מכן אני מנסה להשתלב בשיח/במשחק בצורה נעימה לשאר החברים. מומלץ לשחק משחקי הצטרפות עם המשפחה-אחד יוצא מהחדר ,השאר בוחרים משחק או נושא שיח ומי שיצא מנסה להשתלב.

ואם יש לכם ספק או רצון להתייעץ, אנו פה תמיד בשבילכם!